Czerwiec 2012

Galeria zdjęć

Zajrzeliśmy na półtora dnia w Małą Fatrę. Oj niegościnnie się zachowała, nieładnie. Młgowce i szarugi witały nas na gęsto. Na pocieszenie dostaliśmy łany storczyków, pierwiosnków, goryczek, zawilców i gnidoszy. Przynajmniej żal nie było nóg męczyć na tych stromiznach fatrzańskich:)

Trasa:

(2012.06.09) - Krasnany - sedlo Priehyb - Biele Skaly - Suchy(1468) - Maly Krivan(1670) - sedlo Bublen(1510) - Branica

Czerwiec 2006

Galeria zdjęć

Mała Fatra na weekend czerwcowy to pomysł nie tyle dobry co doskonały. Kraina ta - kolejna z dum naszych sąsiadów potrafi zauroczyć swoim pieknym właśnie wtedy gdy w niej wszystko kwitnie, śpiewa, świergocze i buczy.

Pojechaliśmy tam niedawno pierwszy raz i mimo, że tylko na 3 dni, takiej ilości górskich roślin nie widzieliśmy jeszcze nigdzie. Celem wyprawy było sfotografowanie sasanki słowackiej. Niestety nie udało sie nam ustrzelić tego cuda:). Nocowaliśmy w Terchovej, pojechaliśmy w ciemno (autem) i udało nam sie znaleźć nocleg za 200SK. Z Terchovej są dość dobre połączenia (jak na Słowację:)) tak, że można dojechać wszędzie gdzie się chce przy odrobinie zaradności. W wiosce oczywiście króluje pomnik Janosika wpatrzonego w góry:) Po zdobyciu tego co chcieliśmy udaliśmy się z wycieczką na Chocz. Cd...

Chocz

A udało nam się zdobyć Wielki Krywań Fatrzański, Południowy Gruń, Mały i Wielki Rozsutec oraz Stoh.